11 lutego 2018

Tapety z retro-nutą

   Nie wiem z czego to wynika, że mam taki sentyment do klimatu retro. Nie tylko w temacie wnętrz, ale w ogóle. Uwielbiam wszystko, co jest utrzymane w stylu minionych lat. Fryzury z lat dwudziestych, suknie z trzydziestych i czterdziestych.. Strasznie lubię drobiazgi i sprzęty pochodzące sprzed wojny. Wszystko wówczas było jakieś takie bardziej dopracowane, solidne, stonowane w kolorystyce, eleganckie, klasyczne.

   Ferie spędziłam pod kocykiem, oglądając ekranizacje Agathy Christie. Chłonę klimat filmów. Zawieszam wzrok na błyszczących w słonecznym świetle samochodach, sędziwych, drewnianych meblach, ciężkich tkaninach przy oknach i ubiorach dam. O właśnie, dam… J Strasznie lubię podglądać wnętrza filmowe. Szczególnie te angielskie, w których królują ciemne kolory i desenie, mieszane ze sobą w nieoczywisty sposób, lecz zawsze pasujące.
   Zastanawiam się już nad tym, jak będą wyglądać wnętrza naszego wiejskiego domku. Na pewno będą nieco mroczne, ciemne, na pewno bardzo klimatyczne i ciężkie. Będzie tu dużo drewna, ale znajdzie się też miejsce na tapety. Wzorzyste, kolorowe, utrzymane w klimacie retro.

Póki co marzę i buszuję w sieci oglądając zdjęcia aranżacji i produktów. Często powracam do strony tapetuj.pl i przeglądam ofertę tapet. W oko wpadło mi kilka tapet Graham&Brown, między innymi te:

tapeta retro w pasy
Dodaj napis

(chcecie podejrzeć nazwę kolekcji i cenę - kliknijcie w zdjęcie ;) )


tapeta retro pasy pomarańczowe
tapeta wzór graficzny retro
tapeta pałacowa ornament bordoTutaj klimat dawnych lat w nieco delikatniejszym i romantycznym wydaniu..

romantyczna tapeta z kwiatami


   Wyobrażam sobie salon, w którym podstawowy kolor ciepłego dębu przełamany jest odcieniami bordo, ciemnej zieleni, kremu czy rudości. Lubię takie kolory we wnętrzach z minionych epok.
Nie jestem pewna, czy zastosuję tylko takie, czy jeszcze pójdę w niebieskości, tak by nawiązać troszkę do moich bolesławców..
O,  na przykład taką tapetę widziałabym na kawałku ściany, pod którą stanęłaby stara witryna z ceramiką w kobaltowych barwach. Tapeta aktualnie w promocji i kosztuje grosze, coś koło 25zł.za rolkę.. Hmm..do przemyślenia ;)


tapeta granatowa w kwiaty


A taką widziałabym w pokoju Julki:

romantyczna tapeta czarna w motyle
romantyczna tapeta czarna w motyle


..i do tego na przykład czarna szafa…drewniane łóżko, drewniana podłoga i obrazy z motylami…ach..!! J

  Na razie pozostaję w sferze marzeń i snucia planów. Muszę się zdecydować ja podstawę, która stanowić będzie tło dla dodatków – tkanin na oknach, mebli, dekoracji.
Takie planowanie, wizualizowanie, bardzo pomaga osobie będącej właścicielem domu, który obecnie nie przypomina niczego, a bardziej ruinę z połatanymi krokwiami i pooklejanymi styropianem ścianami.
   Nasza Julka nie lubi jeździć na wieś, bo nie lubi domku. Nie dziwię się, bo dziecko przecież nie potrafi dostrzec potencjału budynku i lokalizacji. Kiedyś, gdy byłam w jej wieku, snułam fantazje na temat wymarzonego pokoju z moją mamą. Dziś sama jestem mamą i opowiadam swojej córce jak kiedyś będzie wyglądał ten jej wymarzony.
Dobrze mieć bujną wyobraźnię. Bardzo dobrze…………. ;)

Udostępnij