7 lutego 2018

Abażury raz jeszcze i o kominku..

   Kochani,
zasypaliście mnie pytaniami na temat kominka i abażurów. Od razu odpowiadam na pytania i raz jeszcze podaję namiar ;)

   Moje abażury to wyroby producenta, firmy z wieloletnią tradycją - Abażury Krystyna, adres strony: abazury-krystyna.pl. Wcześniej wspomniałam o jeszcze jednym, który wykonano na moje zamówienie: abażur w iście rustykalnym stylu. Ot, wymyśliłam sobie taki, jako dodatek zarówno do wnętrz sielskich, jak i nieco surowszych, będący przełamaniem elegancji i elementem nadającym smaczku :)

Spójrzcie, jaki cudny:

   W chwili obecnej pracuję nad stworzeniem do niego podstawy. Będzie masywna, drewniana i malowana ręcznie. 

W dziennym przybyło kilka dodatków w stylu vintage. Fascynują mnie ostatnio wnętrza starych kamienic, urządzone przez Francuców. Mają jakąś taką lekkość tworzenia aranżacji składających się z pozornie niepasujących do siebie detali, ale efekty są oszałamiające. Często przeglądam zdjęcia z salonami, w których mieszczą się stylowe kominki, na których miejsce znajdują zdjęcia, buteleczki, szpule, szklane klosze, świeczniki, książki ect.ect. ... Cóż, Francuzi w urządzaniu starych wnętrz i tworzeniu klimatu oraz aury tajemniczości są mistrzami.

Oto moje nowe nabytki. Kupione i tanio i drogo. 
Rogi dekoracyjne pochodzą z Azulejlos. Nie wiecie co to?? Nie dziwię się. Jakiś czas temu przejeżdżając przez jedną z ulic zauważyliśmy z małżonkiem nowy sklep - otworzył się u nas Action. Postanowiliśmy się zatrzymać i sprawdzić, co jest w środku. No i co.. okazało się, że to raj dla rękodzielników. I tych starszych i tych młodszych, takich jak nasza Jula, która często coś tworzy i którą trzeba stale raczyć gotówką na przydasie - a to promarkery, a to ołówki, innym znów razem cienkopisy, szkicowniki, papiery... Tu można kupić takie drobiazgi naprawdę tanio.
Kiedy wróciliśmy do domu, opowiedzieliśmy Julce o sklepie. Spytała o nazwę. Żadne z nas nie pamiętało. Zapamiętaliśmy jedynie, że zaczyna się na "A". Rzuciłam więc "Azulejlos". I tak już zostało ;))))))

Teraz słów kilka o kominku.
Kupiłam go przez allegro.pl, a jest to produkt firmy Aflamo, model: Volan. Nie należał do tanich, ale doskonale wypełnił wnętrze dziennego i wygląda naprawdę świetnie. Ponadto, gdybym kiedyś miała awarię ogrzewania, mam świetną alternatywę ;) Kominek grzeje bardzo dobrze, szybko się rozgrzewa i cichutko pracuje. Ja na co dzień nie używam funkcji grzania z powodu kosztów, jakie to generuje, ale włączam efekt ognia cały czas, bo działa na lampach ledowych, więc nie boję się o koszty ;)

   Kochani, już niedługo będę wystawiać na sprzedaż rękodzieło i swoje projekty. Ruszyłam z firmą, więc będzie można zamawiać Janioły i inne cudaki...O szczegółach w kolejnym poście ;)

Do zobaczenia!!
♥♥

3 komentarze:

Dziękuję Ci za poświęcony czas... :)

Udostępnij