24 lipca 2013

Ciut wakacji..

   Gdzie spędziłam urlop pisać chyba nie muszę;) To widać, słychać i czuć.
Widać, bom nieco przytyta od górskich przysmaków. Słychać, bo skwierczę każdego ranka wstając z łóżka i odczuwając palący ból nadwyrężonych mięśni. A czuć..bo zapewne jeszcze pachnę najprawdziwszymi (tak zapewniają prawdomówni sprzedawcy!) oscypkami z Podhala;))

Kiedy kupowałam chustę, sprzedawczyni zaproponowała przymiarkę i że przyniesie mi nawet lusterko. A ja miałam problem, bo przymierzyć owszem, bym chciała, ale nie miałam ze sobą balkonowego stolika, więc wzięłam "na oko" ;)A to mała część tego, co jest powodem mojego dobrego nastroju i obolałych kończyn..


Mamy szczęście, że nasz szkrab to prawdziwy górołaz. Morze nie dla nas. Zdecydowanie wolimy się zmęczyć i nałykać wszechobecnej w górach zieleni. Gdy wracaliśmy w tym roku z weekendu majowego z Kołobrzegu, zgodnie stwierdziliśmy, że nie ma to jak górki. Aczkolwiek tym razem przemierzając czeskie szlaki padły dwa zdradzieckie zdania. Pierwsze z ust Julki: "ja chcę do Głogowa, tam jest tak pięknie płasko!", drugie zdanie wypowiedziałam ja - zdrajczyni we własnej osobie, krocząc którąś z kolei godzinę pod wysoką górę z językiem na brodzie, a zdanie to brzmiało: "jak ja kocham morze!"
;))


9 komentarzy:

 1. Piękne krajobrazy. Ja w tym roku wdrapałam się na Rysy:)

  OdpowiedzUsuń
 2. śliczne widoki, pozazdrościć:)) takie zmęczenie to przyjemność, wspaniałe miejsca:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak pięknie na Twoim balkonie!
  I ja wybieram góry chętniej niż morze, choć i to uwielbiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Aż się chce usiąść z książką i herbatą na Twoim balkonie :) Piękna aranżacja i magiczny klimat :)
  Do gór mam wielki sentyment a i uwielbiam wprost oscypki!

  Serdeczne pozdrowienia :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nad morzem się wychowałam ale zdecydowanie góry są piękniejsze zwłaszcza nasze Sudety jak przystało na Dolny Śląsk w niedzielę byłam w Karpaczu - było cudownie, balkon twój jest super - nie mam balkonu jak to w starym budownictwie bywa no i jeszcze raz: twoja Julcia przepięknie sobie ma - ogólnie jestem pod wrażeniem (bardzo gustownie )pozdrawiam Maria:)

  OdpowiedzUsuń
 6. A ja jednak wolę morze :) Piękny balkon i chusta pasuje.

  OdpowiedzUsuń
 7. przepiękne widoki :) ja tez zawsze lubiłam góry ale z wiekiem stalam się leniwa i zawsze wybieram morze.zreszta, majac dziecko alergika to morskie powietrze jest super dla jej dolegliwości. ale czasami tesknie za Tatrami :) pozdrawiam cieplutko!

  OdpowiedzUsuń
 8. Ha,ha,ja zakupiłam góralską chustę w takim samym celu:))))))))))))i tak samo pani chciała mi lustro przynieść ,żebym sobie przymierzyła:))))lubię góry,zresztą w nich mieszkam,więc dlaczego miała bym nie lubić swojej małej ojczyzny:)))

  OdpowiedzUsuń
 9. Widoki śliczne :) ale ja tam wolę morze bo takie góry mam na co dzień - Beskid Sądecki:) Wakacje w górach to sama przyjemność, gorzej jest zimą.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję Ci za poświęcony czas... :)

Udostępnij