piątek, 15 maja 2015

Zapachy majowe

   Znacie ekranizację powieści Małgorzaty Kalicińskiej "Dom nad rozlewiskiem"..? Pewnie tak. Słyszeliście więc zapewne utwory śpiewane przez serialową Marysię. Autorką piosenek (między innymi popularnej "Ciszy") i właścicielką tego niezwykle przyjemnego głosu jest Asia Komorowska.

Ja zakochałam się w utworze "Kto by pomyślał", który po każdorazowym odsłuchaniu przenosi mnie w świat wspomnień i marzeń.
Niedawno odwiedziłam pewien zielony zakątek, do którego jeździłam jako nastolatka. To las położony wzdłuż brzegu Odry. Miejsce urokliwe, naturalne, wszechogarniająco zielone. Słychać tu tylko ciszę przełamywaną od czasu do czasu radosnym świergotem najpiękniej śpiewających ptaków.
Powróciłam tu na chwilę, po niemal dwudziestu latach... Dorosła, poukładana, odmieniona. Trzymająca za rękę ośmioletnią córeczkę...


Wracam do wspomnień, a chwile te umila mi łagodny głos Asi. Postanowiłam podzielić się z Wami wrażeniami i wstawiłam na blog mój ulubiony utwór jako podkład. Naturalnie spytałam Asię o zgodę:) (Asiu - raz jeszcze dziękuję)

Posłuchajcie i...... cieszcie się majem.............!!
:)))

4 komentarze:

 1. Żeby tak się dało zatrzymać zapachy wiosny tak jak wspomnienia... :)

  Uściski
  Wiola z Vintage Garden

  OdpowiedzUsuń
 2. Maj zawsze kojarzy mi się z zapachem bzu....i słońcem z piękną zieloną trawą;)
  Pozdrawiam;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam jej głos:) Doskonały podkład.Pozdrawiam i Ciebie i Asię!
  Aginka z http://domwielopokoleniowy.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. świetne zdjęcie :)
  zapraszam na mojego bloga http://budowniczy-sam.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję Ci za poświęcony czas... :)

Udostępnij